Přeskočit navigaci

Sortiment

O kávě

Dovoz zdarma

V případě, že jste ze Semil nebo blízkého okolí a bude Vaše objednávka vyšší než 500,- Kč, osobně Vám zboží dovezeme. .
Nejprodávanější

Proč si dát ranní kávu

káva po ránuVětšina z nás si život bez kávy neumí představit. Vydobyla si pozici jednoho z prvních ranních nápojů, osvěží po poledni, je nezaměnitelnou součástí posezení, porad, jednání... Ve velké míře její povzbuzující účinky využívají studenti zejména v předzkouškovém období. Kromě toho však patří mezi ty součásti naší stravy, o jejichž škodlivosti, respektive neškodlivosti, se diskutovalo a diskutuje s velkou intenzitou i dnes.

S úsměvem a kávou, krásný start do nového dne.
Jak lépe vstoupit do nového dne, než s úsměvem na tváři a s příjemným pocitem krásného rána, které nám dopřeje voňavý šálek horké kávy? Milovníci kávy jistě potvrdí, že chvíle odpočinku s ranní kávou je to jediné, co jim dokáže zlepšit náladu po brzkém vstávání. Krásné ráno s kávou není jen o chvilce odpočinku, ale také o účincích kávy, které mnozí z nás se záměrem vyhledávají. Tímto zázračným „životabudičem“ je kofein, síla kávy nás tak s pomocí kofeinu postaví po ránu opět na nohy. Pro některé z nás, se šálek kávy stal neodmyslitelnou součástí dne, přitahuje nás nejen kofein, ale také chuť se na chvíli zastavit a vychutnat si chvíli pro sebe a svůj výborný nápoj. Je však nutné se soustředit i na výběr kávy. Ne všechny výrobky na trhu, i když s hezkým obalem, nám zaručí dobrou chuť kávy, proto je lepší vybírat kávu podle složení a způsobu pražení, ne podle nejnižší ceny ;).

Co je kofein.

Kofein je alkaloid příznivě stimulující centrální nervovou soustavu a srdeční činnost. Je obsažen především v kávovníku a čajovníku. Je pomocníkem při ranní únavě, a to díky svým povzbuzujícím účinkům. Po vypití kávy se jeho účinek obvykle dostaví po 60 – 120 minutách, ale opojný pocit zvýšené soustředěnosti a probuzení máme téměř hned.

Křížovky o ceny